Сьогодні ламінат є одним із найпопулярніших підлогових покриттів. Серед його переваг довговічність, невисока вартість, легкий монтаж, простота у догляді.
Якщо як покриття для підлоги ви вибрали ламінат, то обов'язково зіткнетеся з питанням вибору підкладки.
Загалом підкладка потрібна для додаткової звукоізоляції, теплоізоляції підлоги, її вирівнювання. До того ж, вона допомагає значно збільшує термін експлуатації покриття для підлоги, дає можливість рівномірно розподілятися навантаженню, особливо на замках ламінату.
Залежно від матеріалу, способу укладання та інших характеристик підкладки можуть класифікуватися на певні види. Детально вивчивши кожен, можна зробити вибір у бік матеріалу, який найбільше підходить для ваших цілей.
Як правило, при виборі підкладки рекомендується звертати увагу на такі характеристики, як:
Вибір підкладки варто розпочати із звукоізоляційних характеристик. Орієнтуючись на певний вид шуму можна вибрати матеріал, який максимально ізолює сторонні звуки.Хороша звукоізоляційна підкладка справляється з такими шумами:
Є кілька методів укладання підкладки та ламінату, які сприяють підвищенню показників звукоізоляції:
У такому разі стяжка не повинна торкатися стін, інакше можуть утворитися звукові містки, які будуть проводити шум. До того ж, виключається щільний монтаж плінтусів, між такими елементами та підлогою рекомендується класти спеціальну стрічку, оскільки вона підтримує звукоізоляційні властивості.
В якості основи виступає цементно-пісочна суміш. У свою чергу, стяжка монтується зверху тепло- та звукоізоляційного шару. Ця процедура складається з багатьох етапів, правильне виконання яких гарантує відмінні ізоляційні властивості.
У цьому методі рекомендується використовувати підкладку, яка забезпечуватиме покриття паронепроникністю.
Під час облаштування покриття для підлоги важливо використовувати способи які згодом забезпечать підлогу високими показниками теплопровідності.Якщо виконати монтаж правильно, тепле повітря на тривалий час затримуватиметься в приміщенні, а якісна підкладка перешкоджатиме виходу тепла назовні.
Крім підкладки під ламінат можна використовувати конструкцію теплої підлоги. Але слід зазначити, що звичайні підкладки не можна використовувати паралельно з теплою підлогою, адже в такому разі вони заважатимуть один одному. У результаті ефективність обох систем теплоізоляції буде знижена.
Для теплої підлоги є спеціальні види підкладок, які за характеристиками відрізняються від стандартних. Наприклад, їх товщина в рази менша, а показники жорсткості вищі. Тепловий опір є також важливим показником.
Для того щоб визначити, яка підкладка краще під ламінат, серед усіх запропонованих, потрібно розділити товщину матеріалу на його тепловий опір. В результаті, підкладка з найменшими показниками краще справлятиметься з властивостями теплопровідності, при цьому не знижуючи ефективності теплої підлоги.
Грамотно підібрана підкладка під ламінат допоможе підтримувати правильний мікроклімат під покриттям для підлоги. Як результат, технологічна волога з бетону чи цементу не впливатиме на функціонування чи зовнішній вигляд ламінату.
Якщо ви не знаєте, яку підкладку вибрати під ламінат, слід ознайомитись із основними типами підкладки.
Залежно від матеріалу, з якого виготовляється підкладка, її можна розділити на такі види:
Як правило, такий варіант буде актуальним для монтажу у спальні чи дитячій. Головні переваги пробкової підкладки - стійкість до плісняви, довговічність, амортизація кроків, гарна звукоізоляція.
Сильні сторони цього виду – підвищена стійкість до вологи, можливість приховування нерівностей підлоги. Однак, цей матеріал не завжди підійде для приміщень з підвищеним навантаженням або прохідністю.
В якості матеріалу для цієї підкладки використовується екструдований пінополістирол. Така підкладка розрахована на великі навантаження, до того ж вона відмінно забезпечує хорошу теплоізоляцію і не пропускає вологу.
На відміну від інших видів підкладки, такий матеріал відмінно “дихає”, міцний і має гарну звукоізоляцію.
Товщина підкладки – ще один важливий показник, виходячи з якого можна класифікувати матеріал. Так, залежно від багатьох характеристик підлоги, слід робити вибір у бік певної товщини матеріалу – 2 мм, 3 мм, 4 мм, 5 мм, 7 мм. Однак для правильного підбору товщини в кожному окремому випадку слід знати деякі правила:
Перед покупкою підкладки необхідно визначити, скільки вам знадобиться. Здійснити розрахунки необхідної кількості підкладки нескладно - слід обчислити площу приміщення.
Знаючи, як правильно вибрати підкладку, важливо також бути обізнаним з такою процедурою, як її монтаж. Адже він забезпечить подальше покриття для підлоги високими експлуатаційними характеристиками. Але у разі неправильного монтажу підкладки термін експлуатації ламінату може значно зменшитися. До того ж, постраждають звуко- та теплоізоляція.
Перед тим, як приступити до укладання ламінату важливо провести всі процедури з облаштування та підготовки підлоги. Грамотно вирівняна підлога дозволить на підлоговому покриттю на 100% виконувати свої функції - тепло-, звуко- і шумоізоляція. До того ж значно продовжує термін служби покриття.
Для такої процедури необхідні інструменти:
Залежно від типу підлоги, слід вибирати найбільш відповідний вид стяжки.
Для бетонної підлоги актуально застосовувати спеціальну суміш для стяжки.
Дерев'яні підлоги вирівнюються за іншим принципом. Усі нерівності слід зашпаклювати. У випадку, якщо в підлозі є елементи, що скриплять, їх потрібно замінити на нові.Якщо навіть після цих процедур підлога недостатньо рівна, можна укласти міцну фанеру, яка монтується за допомогою саморізів.
Процес монтажу підкладки можна розділити на наступні етапи:
Якісна та міцна підкладка в рази збільшить термін функціонування будь-якої статі. Це однозначно робить проживання у певній кімнаті комфортнішим. Підкладку під ламінат ви можете придбати в нашому магазині.
У нашому каталозі представлено безліч моделей підкладок. Вся продукція, що реалізується, відповідає стандартам якості.