Замовити дзвінок
Замовити зворотній дзвінок

Дякуємо, Ваша заявка прийнята.

В найближчий час менеджер зв'яжеться з Вами.

Салон Ламiнату / СТАТТІ / Вибір підкладки під ламінат

Вибір підкладки під ламінат

Сьогодні ламінат є одним із найпопулярніших підлогових покриттів. Серед його переваг довговічність, невисока вартість, легкий монтаж, простота у догляді.

Якщо як покриття для підлоги ви вибрали ламінат, то обов'язково зіткнетеся з питанням вибору підкладки.

Загалом підкладка потрібна для додаткової звукоізоляції, теплоізоляції підлоги, її вирівнювання. До того ж, вона допомагає значно збільшує термін експлуатації покриття для підлоги, дає можливість рівномірно розподілятися навантаженню, особливо на замках ламінату.

Залежно від матеріалу, способу укладання та інших характеристик підкладки можуть класифікуватися на певні види. Детально вивчивши кожен, можна зробити вибір у бік матеріалу, який найбільше підходить для ваших цілей.

Важливі параметри підкладки: звукоізоляція та звукопоглинання

Як правило, при виборі підкладки рекомендується звертати увагу на такі характеристики, як:

 • основа, на яку монтуватиметься ламінат;
 • показники вологості та температури;
 • рівність статі, наявність перепадів;

Вибір підкладки варто розпочати із звукоізоляційних характеристик. Орієнтуючись на певний вид шуму можна вибрати матеріал, який максимально ізолює сторонні звуки.Хороша звукоізоляційна підкладка справляється з такими шумами:

 • структурний шум - виникає внаслідок руху елементів підлогового покриття;
 • акустичний шум - виникає в порожніх кімнатах і передається від підлоги до стін і навпаки;
 • просторовий шум - виникає через побутові рухи - кроки, биття посуду та ін.

 

Є кілька методів укладання підкладки та ламінату, які сприяють підвищенню показників звукоізоляції:

 • Метод “плаваючої підлоги”.

У такому разі стяжка не повинна торкатися стін, інакше можуть утворитися звукові містки, які будуть проводити шум. До того ж, виключається щільний монтаж плінтусів, між такими елементами та підлогою рекомендується класти спеціальну стрічку, оскільки вона підтримує звукоізоляційні властивості.

 • Укладання на стяжку.

В якості основи виступає цементно-пісочна суміш. У свою чергу, стяжка монтується зверху тепло- та звукоізоляційного шару. Ця процедура складається з багатьох етапів, правильне виконання яких гарантує відмінні ізоляційні властивості.

 • Монтаж на дерево.

У цьому методі рекомендується використовувати підкладку, яка забезпечуватиме покриття паронепроникністю.

Теплопровідність

Під час облаштування покриття для підлоги важливо використовувати способи які згодом забезпечать підлогу високими показниками теплопровідності.Якщо виконати монтаж правильно, тепле повітря на тривалий час затримуватиметься в приміщенні, а якісна підкладка перешкоджатиме виходу тепла назовні.

Крім підкладки під ламінат можна використовувати конструкцію теплої підлоги. Але слід зазначити, що звичайні підкладки не можна використовувати паралельно з теплою підлогою, адже в такому разі вони заважатимуть один одному. У результаті ефективність обох систем теплоізоляції буде знижена.

Для теплої підлоги є спеціальні види підкладок, які за характеристиками відрізняються від стандартних. Наприклад, їх товщина в рази менша, а показники жорсткості вищі. Тепловий опір є також важливим показником.

Для того щоб визначити, яка підкладка краще під ламінат, серед усіх запропонованих, потрібно розділити товщину матеріалу на його тепловий опір. В результаті, підкладка з найменшими показниками краще справлятиметься з властивостями теплопровідності, при цьому не знижуючи ефективності теплої підлоги.

Вологоізоляція

Грамотно підібрана підкладка під ламінат допоможе підтримувати правильний мікроклімат під покриттям для підлоги. Як результат, технологічна волога з бетону чи цементу не впливатиме на функціонування чи зовнішній вигляд ламінату.

Види підкладки під ламінат

Якщо ви не знаєте, яку підкладку вибрати під ламінат, слід ознайомитись із основними типами підкладки.

Залежно від матеріалу, з якого виготовляється підкладка, її можна розділити на такі види:

Натуральний корок

Як правило, такий варіант буде актуальним для монтажу у спальні чи дитячій. Головні переваги пробкової підкладки - стійкість до плісняви, довговічність, амортизація кроків, гарна звукоізоляція.

Спінений поліпропілен

Сильні сторони цього виду – підвищена стійкість до вологи, можливість приховування нерівностей підлоги. Однак, цей матеріал не завжди підійде для приміщень з підвищеним навантаженням або прохідністю.

Пінополістирол

В якості матеріалу для цієї підкладки використовується екструдований пінополістирол. Така підкладка розрахована на великі навантаження, до того ж вона відмінно забезпечує хорошу теплоізоляцію і не пропускає вологу.

Дерев'яно-волоконна підкладка

На відміну від інших видів підкладки, такий матеріал відмінно “дихає”, міцний і має гарну звукоізоляцію.

Товщина підкладки

Товщина підкладки – ще один важливий показник, виходячи з якого можна класифікувати матеріал. Так, залежно від багатьох характеристик підлоги, слід робити вибір у бік певної товщини матеріалу – 2 мм, 3 мм, 4 мм, 5 мм, 7 мм. Однак для правильного підбору товщини в кожному окремому випадку слід знати деякі правила:

 • Оптимальна товщина підкладки – 2-5 мм. Ці показники можуть змінюватись в залежності від нерівності підлоги, матеріалу підлогового покриття.
 • Підкладка, товщина якої від 5 мм до 7 мм, рекомендується використовувати в приміщеннях, де потрібна додаткова звуко- та теплоізоляція.

Розрахунок необхідної кількості підкладки

Перед покупкою підкладки необхідно визначити, скільки вам знадобиться. Здійснити розрахунки необхідної кількості підкладки нескладно - слід обчислити площу приміщення.

Підготовка підлоги до укладання підкладки

Знаючи, як правильно вибрати підкладку, важливо також бути обізнаним з такою процедурою, як її монтаж. Адже він забезпечить подальше покриття для підлоги високими експлуатаційними характеристиками. Але у разі неправильного монтажу підкладки термін експлуатації ламінату може значно зменшитися. До того ж, постраждають звуко- та теплоізоляція.

Перед тим, як приступити до укладання ламінату важливо провести всі процедури з облаштування та підготовки підлоги. Грамотно вирівняна підлога дозволить на підлоговому покриттю на 100% виконувати свої функції - тепло-, звуко- і шумоізоляція. До того ж значно продовжує термін служби покриття.

Для такої процедури необхідні інструменти:

 • шуруповерт;
 • стаместки;
 • щітки;
 • міксер;
 • рівень.

Залежно від типу підлоги, слід вибирати найбільш відповідний вид стяжки.

Для бетонної підлоги актуально застосовувати спеціальну суміш для стяжки.

Дерев'яні підлоги вирівнюються за іншим принципом. Усі нерівності слід зашпаклювати. У випадку, якщо в підлозі є елементи, що скриплять, їх потрібно замінити на нові.Якщо навіть після цих процедур підлога недостатньо рівна, можна укласти міцну фанеру, яка монтується за допомогою саморізів.

Укладання підкладки під ламінат

Процес монтажу підкладки можна розділити на наступні етапи:

 1. За допомогою пилососа необхідно видалити дрібні частинки та пил з чорнової основи. І згодом просушити основу.
 2. Перейти до нарізки полістиролу. Таку процедуру можна здійснювати за допомогою різака. Не рекомендовано укладати підкладку в 2 або 3 шари, бажаючи збільшити показники тепло- та звукоізоляції.
 3. Слід розташувати підкладку поперек передбачуваного розміщення панелей ламінату. У такому разі виключається деформація та рух фрагментів статі.
 4. Укладання потрібно проводити встик, без нахлесту панелей один на одного. Щоб вона не зміщувалася під час роботи, можна прикріпити її до підлоги за допомогою двостороннього скотчу.

Де вибрати якісну підкладку з відмінними характеристиками

Якісна та міцна підкладка в рази збільшить термін функціонування будь-якої статі. Це однозначно робить проживання у певній кімнаті комфортнішим. Підкладку під ламінат ви можете придбати в нашому магазині.

У нашому каталозі представлено безліч моделей підкладок. Вся продукція, що реалізується, відповідає стандартам якості.

 
« назад до списку статей