1. Період акліматизації безпосередньо в приміщенні для укладання мінімум 48 годин.
Температура при акліматизації та укладанні ламінату повинна бути не нижче 18 С. Вологість при зберіганні, акліматизації та укладанні повинна бути не понад 70%. Доставку ламінату для укладання найкраще виконати, після закінчення всіх вологих робіт, у тому числі фарбування стін та обклеювання шпалер.
2. Ламінат повинен мати можливість вільно розширюватися і звужуватися, оскільки на нього діють коливання вологості та температури. Якщо при розширенні ламінат упрється в статичний об'єкт, то конструкція підлоги відчуватиме напругу, що може відчуватися в скрипах замкової системи, а в деяких випадках підлога може піднятися "будиночком". Ламінат не можна жорстко фіксувати шурупами чи цвяхами. Обмежувачі для дверей та направляючі шаф купе не повинні фіксуватися крізь ламінат до основи. Ламінат не можна повністю або частково приклеювати до основи. Між плиткою та ламінатом має бути зазор, що дозволяє ламінату рухатися.
3. Відстань між замками ламінату має бути не менше 400 мм. Приділяйте особливу увагу геометрії перших 3-х рядів та їх фіксації. При належній акуратності у дотриманні геометрії укладання відстань між поперечними замками може бути одразу задана від 400 мм.
4. У разі використання систем підігріву підлоги обов'язково ознайомтеся з додатковою інформацією
Основні особливості при укладанні на "теплі підлоги"
1) Ламінат рекомендується укладати на водяну "теплу підлогу"
2) Використання підкладки з властивостями пароізоляції.
3) Температура підлоги в місцях зіткнення з ламінатом - макс. 28 С
4) Температура повинна підніматися/опускатися поступово -5-9 С на день.
5) Обігрівані ділянки підлоги повинні відокремлюватися від необігріваних технічним розривом в 15 мм.
6) Відступи від статичних об'єктів мають бути збільшені до 15 мм.
5. Не приступайте до укладання ламінату без перевірки вологості стяжки, навіть якщо роботи зі стяжки не проводилися. Вологість цементної стяжки має бути вище 2%. Така вологість є нормальною. Вологість стяжки вища за нормальну свідчить про те, що стяжка ще не висохла, або про те, що є проблеми з гідроізоляцією.
6. Допуск на підставі укладання ламінату. Перепади до 3 мм на 1 погонному метрі на всі боки. Чим більш рівним буде основа, тим краще і довговічніше служитиме покриття для підлоги. Присутність перепадів у допуску не гарантує, що ламінат не прогинатиметься на ці 3 допустимі міліметри при навантаженнях.
7. Підкладка під ламінат повинна відповідати трьом вимогам:
1) Коефіцієнт пружності 90 кілопаскалей (СS=90kPa). Може також маркуватися як 9 тонн/м2.
2) Мати товщину більше 2 мм.
3) Мати властивість пароізоляції (SD=100) - для цементних основ.
При укладанні на цементні основи пароізоляція є обов'язковим елементом конструкції статі. Якщо підкладка не має властивостей пароізоляції, слід використовувати незалежний пароізоляційний шар: підійде поліетиленова плівка товщиною 200 мікрон, яка укладається між основою і підкладкою. Шматки плівки розстилаються на підставі з нахлестом 20 см і проклеюються скотчем, і повинні заходити на стіни на 4-5 см.