Вінілові підлоги стали особливо популярними останні кілька років. У нашому каталозі є моделі, які точно імітують плитку, мармур, камінь та інші малюнки. З широкого розмаїття габаритів та текстур легко вибрати продукцію, яка оптимально впишеться в інтер'єр.
У цій статті ми докладно опишемо, які конструктивні особливості має вінілова підлога, в чому її плюси та мінуси.

Що таке вінілова плитка?
Вінілова підлога – це водостійке та міцне покриття для підлоги на основі полівінілхлориду. Вінілову підлогу інакше називають ще вінілову плитку, кварц-вінілову плитку, ламінат з вінілу. В Америці та Європі його називають розкішними вініловими плитками - luxury Vinyl Tiles (скорочено LVT).
У багатьох вінілова підлога асоціюється зі застарілою ПВХ плиткою, яку повсюдно укладали на кухнях і в громадських місцях. Така підлога швидко втрачала початковий колір, стиралася і тріскалася.
З розвитком нових технологій далеко позаду залишилися всі недоліки вінілової плитки. Усунути недоліки вінілової підлоги вдалося завдяки ретельно продуманій конструкції.
Вінілова підлога — структура
Переваги вінілових підлог зумовлені їхньою конструкцією. Структура вінілової підлоги складається з декількох шарів:
- Верхній шар виготовлений із прозорого термопластику. Призначений для захисту від зовнішніх дій, впливу хімічних речовин, вологи, падіння гострих предметів.Чим він товстіший, тим вищий ступінь зносостійкості. Безбарвне покриття на поверхні запобігає утворенню плям, оберігає від проникнення бруду та барвників углиб вінілу.
- Декоративний малюнок. Він дуже точно імітує натуральні матеріали, визначає, яким буде колір та фактура вінілової плитки. Декор наносять на трафаретному верстаті. Друк відмінної якості з чітким і природним малюнком дерева, бетону або мармуру.
- Основа підлоги із міцного ПВХ. Надає міцності матеріалу. До її складу може входити скловолокно чи крихта з кварцу. Для надання однорідності ПВХ додають пластифікатори. За рахунок кварцової крихти вініл набуває потрібного рівня жорсткості та гнучкості.
- Балансовий шар. Надає вінілу стійкості до деформацій. Оболонка складається з армованого скловолокна.
- Нижній шар - ПВХ підкладка. Необхідна для стабілізації покриття для підлоги. Еластичність підкладки мінімізує коливання та пружинить під ногами, забезпечує безшумність та відсутність неприємних звуків.

Між собою всі шари з'єднані за методикою пресування під впливом високого тиску та температури.
Де укладають вінілові підлоги?
Щодо використання вініл ділять на три категорії:
- Побутовий — його використовують у житлових кімнатах. Зазвичай укладають у передпокоях, ванних кімнатах, кухнях, часто використовують на балконах.Його стійкість до змін температури підходить для теплої підлоги та для укладання в неопалюваних приміщеннях. Середній термін служби близько 10 років.
- Комерційний - призначений для використання у громадських приміщеннях: ресторани, кафе, торгові центри, аеропорти, лікарні. Відрізняється міцнішим потовщеним верхнім шаром, тому прослужить не менше 15 років.
- Спеціальний — застосовується в кімнатах, де підлога зазнає постійних навантажень, наприклад, танцювального або спортивного залу, виробничих цехів. Щоб продовжити термін служби, до його складу додають спеціальні мінеральні компоненти, що знижують ковзання на поверхні. Добавки також підвищують міцність і підвищують термін служби підлоги до 25 років.
Види вінілової підлоги
Вінілову підлогу розрізняють за кількома критеріями:
- спосіб монтажу;
- ступінь блиску;
- фактура;
- форма.
В асортименті компаній представлено безліч різноманітних фактур та відтінків, що є однією з головних переваг вінілової підлоги.
Декоративний шар точно передає колір дорогих порід дерева, які в більшості випадків навіть не доступні в колекціях паркету. Окремі моделі візуально повторюють фактуру мармуру, бетону та тканини.