Ламінат зазвичай використовується як покриття на підлогу. Але через декоративні та технологічні властивості цього матеріалу популярність набирає його для оформлення стін.
Перш ніж познайомити вас з технікою кріплення ламінату на стіну, пропонуємо ознайомитися з усіма перевагами та недоліками такого способу декорування, подивитися, як він виглядає в дизайні різних кімнат, а також дізнатися, який ламінат краще застосовувати для обробки стін.
>
Ламінат на стіні: плюси та мінуси
Фахівці відзначають, що в обробці стін ламінатом переваг значно більше, ніж недоліків. Для наочності ми поєднали і ті, й інші в таблицю.
Переваги |
Недоліки |
Екологічність – покриття не викликає алергій. |
Матеріал чутливий до температурних перепадів. Тому його не рекомендовано монтувати біля джерел обігріву. |
Має значну зносостійкість, тому при укладанні на стіну покриттю «не буде зносу». |
Під впливом постійної високої вологості може змінити свою геометрію, набухнути та відшаруватися. |
Багато кольорових відтінків та фактур. |
Декорування стін ламінатом буде коштувати дорожче, ніж поклейка шпалер або фарбування. |
Для укладання на стіну можна придбати найтонші моделі декорів, наприклад, відмінно підійде ламінат завтовшки 6 мм. |
Якщо панелі закріплюються на дефектній стіні за допомогою клею, обов'язково потрібно виконати об'ємні підготовчі роботи, ретельно вирівнявши поверхню. |
Ламелями можна приховати недоліки та дефекти стін. |
|
Зафіксувати панелі на стіні набагато простіше та швидше, ніж виконати його укладання на підлогу. |
|
Невибагливість у догляді. Для очищення дощок підійдуть стандартні побутові засоби. |
|
Має відмінні антистатичні характеристики і практично не притягує пилові частинки. |
|
Способи укладання ламінату на стіну
Рішень, як класти ламінат на стіну, безліч. Але вони визначаються не стільки способом укладання, скільки кольоровою гамою, технічними особливостями та текстурою дощок.
Декорувати стіни ламінатом можна як одного кольору, так і комбінуючи різні відтінки між собою.
Закріпити можна в різних напрямках – горизонтально, вертикально, діагонально, зі зміщенням ламелів або у вигляді шахівниці. Варіанти обмежені лише фантазією дизайнера.
Опукла зі зміщенням
У шаховому порядку
Фото обробки стін ламінатом у вітальні
У вітальні можна зафіксувати горизонтально або вертикально. Технологія визначається габаритами приміщення.
Горизонтальний варіант монтажу найкраще застосовується для маленьких та вузьких віталень. Панелі візуально збільшують простір, надають додаткового об'єму приміщенню.
Вертикально закріплені дошки здатні збільшити висоту приміщення. Таке укладання оптимальне для приміщень з невисокими стелями.
Спосіб діагонального монтажу кардинально змінить сприйняття простору, інакше подасть класичні пропорції приміщення. Однак такий метод укладання вимагає більшої кількості дощок, про це варто пам'ятати ще в момент покупки ламінату.
Оздоблення стін спальні ламінатом
У спальнях поширений варіант стилізації біля ліжка. Домашній затишок створить ламінатну стіну біля узголів'я під відтінок ліжка.
Якщо спальня простора, можна декорувати всю поверхню стіни.
Ефектно відтінити коричневе покриття для підлоги зможуть світлі ламелі.Певну «родзинку» в інтер'єр додасть оригінальне підсвічування на матеріалі, яке підкреслює колір та структуру ламінату.
Оздоблення стін передпокою ламінатом: фото
Основне правило - створення контрасту між стіною та підлогою. Щоб візуально розширити простір, ламелі фіксують вертикально.
Оздоблення стін коридору ламінатом: фото
Застосовуючи різні кольори панелі, можна задати правильний акцент між стіною і стелею, виділити певні зони. Найчастіше всі стіни в коридорі не обшивають ламінатом — вибирають від дверей.
Сучасний дизайнерський напрямок — комбінація темних та світлих ламелей. Світлі дошки укладають зверху та знизу, розділяючи посередині темною смугою. Темніші ламелі обігрують картинами, керамікою та іншими дизайнерськими елементами.
Оздоблення стін ламінатом у ванній кімнаті:
На фото виглядає красиво, але ми не рекомендуємо застосовувати ламінат у ванній кімнаті, навіть якщо організовано потужну систему вентиляції. Ламінат не рекомендовано укладати у душовій зоні.
Види ламінату щодо способу його кріплення
Перш ніж вибрати ламінат для декорування стін, враховуйте параметри кімнати та чернові роботи з підготовки стін. Хоч би якою компактною була обрешітка, вона все одно вкраде простір. Якщо кімната невелика, простіше зробити вирівнювання стін та посадити ламелі на клей.
Чим кріпити ламінат на стіну?
Основний плюс кляймерів – надійність фіксації. У скоби є спеціальні зубчики, які закріплюються у матеріалі та утримуються елементами кріплення.